پوست صورت ویترین روانشناختی هر فردی در تعاملات اجتماعی و تاثیر گذارترین بخش شروع یک ارتباط اجتماعی موفق است. آلودگی های محیطی، ترشحات چربی و عرق و تغییرات شرایط فیزیولوژیکی فرد، علائم مختلفی را بر روی پوست صورت ظاهر می سازند که ضمن کاهش جذابیت و زیبایی چهره، در صورت برطرف نشدن، می توانند منجر به مشکلات بیشتر پوستی شوند. به همین دلیل اولین اقدام برای مراقبت از پوست صورت پاک سازی آن از آلودگی های محیطی، ترشحات چربی و عرق است.

پاکسازی پوست با تنظیم ترشح چربی پوست، تخلیه لانه های سیاه چربی، پیشگیری از جوشهای عفونی و التهابی و کاهش التهاب، تعادل پوست چرب را مجددا برقرار کرده و ضمن حذف حالت براق آن، ظاهری طبیعی به آن می بخشد.

فاصله جلسات، بسته به شرایط پوست فرد از یک هفته تا یک ماه متغیر است. در جلسات پاکسازی بهتر است آبرسانی پوست نیز انجام می شود. مراحل کار در هر جلسه معمولا شامل؛ پاکسازی سطحی، بخور، تخلیه کمودون ها، دزن توسط دستگاه گالوانیک و ماسک است. متخصصین توصیه می کنند تمام افرادی، که دارای پوست چرب هستند، همگام با مراقبت های خانگی، حتما از پاکسازی پوست در فواصل منظم استفاده کنند.

آب رسانی

کم آبی (یا خشکی پوست) پوست یکی از رایج ترین مشکلات پوست است که در هر نوع پوستی (خشک، چرب و مختلط) بروز می یابد. در اروپا یک سوم زنان از کم آبی پوست رنج می برند. کم آبی در پوستهای خشک روند پیری و چین و چروک را تشدید می کند. کم آبی در پوستهای چرب معمولا ناشی از مراقبت نادرست است و باعث تحریک ایجاد آکنه (جوش) می شود.

برای درمان کم آبی، توصیه می شود، علاوه بر درمانهای خانگی مناسب (مانند مرطوب کننده، ضد آفتاب و کرمهای شب)، برای لایه های سطحی پوست، هیدروتراپی و برای لایه های میانی پوست مزوتراپی انجام شود. این درمانها و مراقبت ها نشانه های گذر زمان را از چهره فرد محو کرده و پوست وی را شاداب و با قوام می کنند. نتایج هیدرو تراپی در همان جلسه و نتایج مزوتراپی بعد از یک الی دو هفته قابل مشاهده اند.

هیدروتراپی بوسیله دستگاه گالوانیک و ماسکهای آبرسان اجرا می شود و معمولا با پاکسازی سطحی پوست و ماساژ همراه می شود تا نتایج بهتری حاصل شود. هر جلسه حدود چهل الی شصت دقیقه طول می کشد و درمان می تواند هر هفته تکرار شود.

متخصصین پیشنهاد می کنند به منظور ارتقا نتایج کیفی درمانها، پس از درمانهای پاکسازی پوست و لایه برداری بوسیله میکرودرم ابریژن و لیزر، حتما هیدروتراپی انجام شود.