هدفتان از تزریق ژل چیست؟

 • قبل از اقدام به تزریق باید خواسته شما برای خودتان و پزشکتان کاملا مشخص باشد.
 • خواسته شما باید منطبق بر واقعیت و عملی انتخاب شود.
 • صورت خود را با چهره سایرین مقایسه نکنید چرا که هر صورت نیاز به فرمدهی مخصوص به خود دارد.
 • از انتخاب عکس و نشان دادن آن به پزشک برای مدلی که مد نظرتان هست خودداری کنید پزشک شما چنانچه بر علم تناسب و زیبایی در چهره تسلط کافی داشته باشند نیازی به عکس نیست و بهترین فرم ممکن را با نظر خواهی از شما برایتان انتخاب می کنند.
 • در برخی موارد شما خواستار انجام تغییر در عضوی از صورت هستید که در اولویت نیست یا نتیجه آن خوب نخواهد شد. فرضا در خیلی موارد من مراجعینی دارم که تمایل به تزریق در ناحیه خط خنده دارند ولی چون گونه ها خالی هست یا افتادگی دارد اگر ابتدا خط خنده تزریق شود پایین صورت بزرگتر و پر تر از بالا نشان داده می شود پس برایشان توضیح می دهم یا کسی برای تزریق لب مراجعه می کند ولی چانه برجستگی لازم را ندارد و در صورت تزریق لب این عقب بودن چانه بیشتر هم نمایان می شود و باید ابتدا فرم چانه اصلاح شود و بعد لب….بنابراین اگر به سلیقه پزشکی که انتخاب کردید اعتماد دارید که البته باید داشته باشید به توصیه های ایشان توجه کنید.

حتما در مورد نوع و اسم ژلی که برای شما تزریق میشود بپرسید

تقریبا ۹۰ درصد مراجعینی که قبلا تجربه تزریق ژل داشته اند و به من مراجعه می کنند متاسفانه هیچ اطلاعاتی در مورد این که چه چیزی برایشان تزریق شده ندارند و این خیلی برای من عجیب هست چون مهمترین قسمت همین نوع مواد مصرفی برای شماست. هیچ ربطی هم به اعتماد شما به پزشکتان ندارد و فکر نمی کنم هیچ کدام از همکاران عزیز فعال در این زمینه از پاسخ دادن به چنین سوالی سرباز بزنند.حتی این حق شماست که از پزشکتان درخواست کنید بسته ژل را جلوی خودتان باز کنند و جعبه آن را به شما بدهند تا داشته باشید.متاسفانه شیوع مصرف ژل های غیر استاندارد هر روز بیشتر می شود و توصیه من این هست که حتما در جلسه مشاوره از پزشک خود بخواهید در مورد نوع و مارک ژل برای شما توضیح بدهند و از ژل های معتبر و دارای لیبل وزارت بهداشت برایتان استفاده کنند. همیشه برچسب یا جعبه ژل که به شما داده می شود را نگهدارید.

یک سی سی ژل در همه افراد نتیجه مشابه ندارد!!!!!

موضوعی که خیلی باید به آن توجه کنید این هست که مقدار یکسان از یک نوع ژل در افراد مختلف ممکن است حجمدهی کاملا متفاوتی داشته باشد فرضا شما ۱ سی سی ژل رستیلن در لبتون تزریق می کنید و داخل بافت لبتون هم پر نیست ولی دوست شما که لب های درشت تر ولی پرتری دارد با همان مقدار به حجم دلخواهش دست پیدا می کند .اصلا مقایسه نکنید بافت لب یا گونه یا …در افراد مختلف از نظر گنجایش فرق دارد ..به خصوص اگر نوع ژل استفاده شده در ۲ نفر متفاوت باشد که کلا همه چیز متفاوت هست چون درشتی مولکولهای ژل و غلظت ان در برندهای  مختلف و انواع مختلف با هم فرق می کنند .اگر کاملا به این موضوع واقف باشید نه خودتون اذیت می شوید نه پزشکتون.برای تزریق.. بسته به تصمیمی که شما و پزشکتان در جلسه مشاوره گرفته اید مقدار حدودی و تخمینی از ژل در نظر گرفته می شود فرضا اگر گونه برجسته ای می خواهید مثلا پزشک به شما میگوید حدودا هر طرف ۲ سی سی نیاز دارید ولی این فقط تخمین هست و بسته به سلیقه شما بعد از انجام کار ممکن است تمایل به افزایش حجم ایجاد شده داشته باشید که به راحتی هم امکان پذیر هست. فقط نکته ای که مد نظر من بود و همیشه هم شفاها و هم کتبا به مراجعین عزیزم اعلام میکنم این هست که این نوع ژل شماست و فلان قدر حداقل نیاز دارید تا به شکل دلخواهتان برسد …با این کار بعدا به ندرت می شنوم که من که ۱ سی سی زدم خواهر شوهرم هم یه جا دیگه ۱ سی سی زده پس چرا لبهای اون بزرگتره  !!!  :)

انتخاب پزشک هم مثل ازدواج هست قبل از انتخاب چشمهاتون رو باز کنید !

:) پزشکی که انتخاب میکنید حتما باید نظر و سلیقه شمارو به خوبی متوجه شود سلیقه افراد خیلی متفاوت هست و همکاران پزشک نیز از این قائده مستثنی نیستند باید سراغ کسی بروید که کارهایشان را دیده و پسندیده اید .حسن مشاوره که من خیلی بر کامل بودن اون تاکید دارم و زمان زیادی هم در جلسه مربوط برای مراجعینم میزارم در این هست که به خوبی با نظرات هم آشنا می شویم و اطلاعات کاملی ردوبدل میشود .در انتخابتون به تجربه پزشک موادی که استفاده میکند و نمونه کارهایی که ازشون دیدید توجه کنید .

اطلاعات و سوابق کامل در اختیار پزشک قرار دهید

 • سابقه هر نوع بیماری..
 • کلیه داروهایی که مصرف میکنید و یا قبلا طولانی مدت مصرف کرده اید
 •  هرنوع کار زیبایی که تا به حال انجام دادید
 • سابقه تزریق هر نوع فیلر (چربی یا ژل)
 • خصوصا سابقه تزریق ژل های قدیمی و منسوخ شده پاژ
 • سابقه آلرژی یا حساسیت به دارو یا ماده ای
 • همچنین همیشه آخرین آزمایشات خودتون رو در مشاوره همراه داشته باشید
 • لیست دارو ها یا خوراکی هایی که قبل از تزریق باید قطع شود را از پزشکتان بپرسید

 

ممنون از توجه شما…….