یکی از بهترین و مطمئن ترین روشهای جوانسازی و فرمدهی در صورت و بدن تزریق چربی است که چون از خود فرد گرفته می شود از روشهایی است که متقاضیان زیادی دارد.

تزریق چربی در موارد زیر انجام می شود:

۱- فرمدهی گونه.چانه.لب.پر کردن صورت های لاغر و قسمتهایی که چربی بافت از بین رفته یا دچار افتادگی شده است و نیز رفع خطوط خنده و سایر خطوط عمیق صورت.

۲- جوانسازی پوست پشت دستها و پر کردن بافت آن در افرادی که بافت چربی دست از بین رفته و ظاهر چروک و پیر پیدا کرده است

۳ – پر کردن گودی زیر چشمها و در نتیجه از بین رفتن تیرگی زیر چشم

۴- فرمدهی باسن  (در خانمها)

محل گرفتن چربی برای تزریق:

چربی در هر فرد بسته به این که در چه محلی تجمع چربی مناسب برای تزریق بیشتر باشد از همانجا گرفته می شود البته چربی مناسب معمولا از قسمتهایی بهتر است گرفته شود که چربی آن در موقع رژیم گرفتن از بین نمی رود و در بیشتر موارد از قسمت خارجی ران گرفته می شود.این کار با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی و بستری یا استراحت ندارد.

نکاتی که در مورد این روش باید بدانید:

* امروزه چربی را با PRP ترکیب می کنیم که موجب ماندگاری بیشر آن می گردد.

* دوام چربی در نقاطی که حرکت کمتری دارد مانند گونه و زیر چشم بیشتر است و در لب به دلیل حرکت زیاد آن کمترین ماندگاری را دارد.

* در ۲ هفته اول بعد از تزریق تورم بسیار زیادی ایجاد می شود که ظاهر ناخوشایندی به فرد می دهد بعد از این مدت ورم از بین می رود و بعد از ماه اول فرم آن طبیعی می شود پس بهتر است تزریق چربی را در زمانی انجام دهید که در مدت تورم صورت ..مراسم مهمی نداشته باشید.تزریق چربی ظاهر بسیار جوان و شادابی به فرد می دهد و مو جب صاف و کشیده شدن پوست می گردد.

 تزریق چربی در لب

تزریق چربی معمولا باید چند بار تکرار بشه تا دوام داشته باشه و دوام اون در قسمتهای بدون حرکت مانند گونه و زیر چشم بیشتر و در لب کمتر است البته همانطور که قبلا هم در پستی که در مورد تزریق چربی گذاشتم اشاره کردم امروزه چربی را با PRP ترکیب می کنیم و بعد تزریق انجام می شه که این روش موجب دوام و ماندگاری بیشتر می شود.

در هر حال اگر برای فرمدهی لب نظر من رو بخواین من تزریق ژلهای هیالورونیک اسید رو پیشنهاد می کنم که ۱ سال ماندگاری داره بدون عارضه هست و از نظر هزینه و راحت تر بودن انجام اون در مراجعه کننده ای که در یک قسمت فقط نیاز به تزریق داره بهتر است،ولی در افرادی که چند قسمت نیاز به تزریق دارند تزریق چربی رو پیشنهاد می کنم. و نکته مهم اینکه تزریق لب از نظر من نیاز به ظرافت زیادی دارد که این ظرافت در کار در تزریق هیالورونیک اسیدها خیلی بیشتر است.

توجه

من تزریق چربی انجام نمی دهم